Pierwszaki w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. A. Mickiewicza w Białej Podlaskiej

W dniach 12 i 13 października w naszej bibliotece mieliśmy szczególnych gości. Byli to tegoroczni pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami – klasa 1 a z panią Elżbietą Szyc i 1 b z panią Bożeną Szewczuk.

Była to wyjątkowa wizyta, ponieważ miała ma celu włączenie ich w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Niektóre dzieci już w pełni opanowały umiejętność czytania, inne dopiero wkraczają w świat słowa pisanego. Nadszedł więc czas, aby rozpocząć ciekawą i niezapomnianą podróż w krainę książki.

Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z biblioteką, rozmieszczeniem książek na półkach, poznali zasady zachowania się w bibliotece, wypożyczania i oddawania książek. Dowiedzieli się także, jak należy obchodzić się z książkami, aby ich nie zniszczyć.

Kulminacyjnym i jednocześnie najbardziej emocjonującym punktem zajęć było samodzielne wybranie książek, które wypożyczyli do domu.

Na koniec każdy otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą często nas odwiedzać, a książki staną się ich dobrymi i wiernymi przyjaciółmi na długie lata.

Nauczyciele bibliotekarze:

Katarzyna Izbicka

Beata Rybczyńska

Copyright © 2020 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.