Miesiąc Bibliotek Szkolnych w bibliotece ZSO nr 2 im. A. Mickiewicza w Białej Podlaskiej

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”. Do obchodów, jak co roku, włącza się nasza biblioteka szkolna podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.

Na terenie szkoły pojawiły się plakaty informujące o międzynarodowym miesiącu bibliotek szkolnych. W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez nauczycieli-bibliotekarzy i do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

Przygotowaliśmy również konkursy i zabawy czytelnicze, nagradzane słodkim co-nieco.

Chętnych zapraszamy w dniach 20-22 października na wszystkich przerwach.

Serdecznie zapraszamy!

nauczyciele-bibliotekarze

Tekst nadesłała Beata Rybczyńska

Copyright © 2020 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.