Konkursy organizowane w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej

Pierwszymi konkursami roku szkolnego 2018/2019, zorganizowanymi w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej były „NIEPODLEGŁOŚCIOWE” KONKURSY BIBLIOTECZNE.

Ich tematyka nawiązywała do obchodzonej w roku 2018 setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Konkursy te stanowiły element szkolnych obchodów tej doniosłej rocznicy. Ich celem było pogłębianie wiedzy o historii państwa, zwłaszcza związanej z odzyskaniem niepodległości, rozbudzanie zainteresowania historią swojego kraju oraz kształtowanie postaw szacunku dla tradycji, kultury i dorobku narodowego.
W konkursach wzięło udział 50 uczniów z klas II-VIII, a spośród uczestników, którzy prawidłowo rozwiązali zadania konkursowe rozlosowano 6 głównych nagród. Wszyscy pozostali otrzymali nagrody pocieszenia, co jest tradycją naszych konkursów bibliotecznych.

Kolejnymi konkursami w naszej bibliotece były „ZIMOWO – ŚWIĄTECZNE KONKURSY BIBLIOTECZNE”
W konkursach tych uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem oraz wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu. Ich rozstrzygnięcie nastąpiło 29 stycznia 2019 r. Wzięło w nich udział 95 uczniów z klas II-VIII, rozlosowaliśmy 6 nagród głównych, a pozostali uczestnicy pocieszyli się słodką niespodzianką.

Organizator konkursów – Beata Rybczyńska nauczyciel bibliotekarz

Copyright © 2019 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.