Radość z czytania – wizyta gimnazjalistek z ZSO nr 4 w szpitalu

Dnia 28 marca 2018 r. w ramach projektu „Dlaczego warto czytać?” gimnazjalistki  pod opieką p. Beaty Szeniawskiej wybrały się do szpitala w Białej Podlaskiej na oddział dziecięcy.

Zaniosły w darze dwa pudła pięknie ilustrowanych  książek zebranych podczas wcześniej przeprowadzonej  zbiórki. Aby uatrakcyjnić swoją wizytę, przebrały się w stroje postaci z różnych bajek. Dzieci bez problemu rozpoznały Pippi Pończoszankę,  Czerwonego Kapturka  i Myszkę Minnie.  Przebywającym w świetlicy dzieciom  dziewczęta czytały wybrane bajki, bawiły się z nimi wykorzystując różne gry i zabawy. Dzieci chętnie słuchały, rysowały, układały ilustracje z puzzli, odgadywały literackie zagadki. Widać było, że są zadowolone i szczęśliwe z tak niewielkiej niespodzianki, a przybyłe z wizytą uczennice cieszyły się, że choć na chwilę mogły odciągnąć  ich myśli od smutku związanego z chorobą i czasem spędzanym w szpitalu.  W projekt zaangażowały się  Agata  Kaliszewska, Weronika Lichaczewska, Julia Tworkowska – uczennice  z kl. II b.

Tekst: Beata Szeniawska