Udana akcja gimnazjalistek z ZSO nr 4 w Białej Podlaskiej

W ramach projektu edukacyjnego „Dlaczego warto czytać?”  gimnazjalistki z klasy II b  (Agata Kaliszewska, Weronika Lichaczewska i Julia Tworkowska) postanowiły ogłosić zbiórkę książek dla dzieci przebywających w szpitalu.

Akcja trwająca dwa tygodnie (1-14 marca) spotkała się z dużym zainteresowaniem i zakończyła się sukcesem przerastającym nasze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli, udało się zebrać ponad 100 różnorodnych, pięknie ilustrowanych książek. Wkrótce trafią one na oddział dziecięcy bialskiego szpitala, dokąd młodzież wybiera się z przedświąteczną wizytą. Przy okazji dziewczęta poczytają dzieciom, aby umilić im czas pobytu w szpitalu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i wsparcie naszej akcji – uczennice kl. II b i opiekun projektu p. Beata Szeniawska.

Tekst: Beata Szeniawska