Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej

Dnia 1 marca 2018 roku w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Były to zajęcia otwarte dla chętnych nauczycieli wychowawców, stażystów, praktykantów itp. Uczennice z klasy VI c, pod kierunkiem p. Marii Łukaszuk, przedstawiły  pierwszoklasistom (Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If) program artystyczny, przeprowadziły egzamin z wiedzy o bohaterach książkowych poznanych w dzieciństwie, a królowa książka po złożeniu uroczystego ślubowania pasowała wszystkich uczniów z wyżej wymienionych klas pierwszych na prawdziwych czytelników biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej. Książka-„królowa” przedstawiła swoje prośby, a dzieci obiecały szanować książki, które będą czytały w przyszłości.

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomiki pasowania na czytelnika, zakładki do książek, prośby książki i zestaw obowiązkowych lektur do przeczytania w klasie pierwszej. Obecna na uroczystości wicedyrektor p. Bernardeta Mikołajczak podziękowała starszym koleżankom za piękny, aktorski występ a pierwszoklasistów zachęciła do odwiedzania biblioteki i czytania książek. Na koniec wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcie. Z otwartych zajęć skorzystało 10 nauczycieli.

Źródło: bibliotekasp9.manifo.com/kontakt