Uczniowie kl. III a z ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim z wizytą w Bibliotece Publicznej

4 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3 a udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie uczestniczyli w lekcji pt. „Książka jako stymulator wyobraźni i kreatywności”.

Zajęcia rozpoczęły się od wykonania pracy plastycznej. Uczniowie wycięli kolorowe plamy i nakleili na białej kartce. Następnie każdy miał dorysować jakiś element, tak aby z plamy powstało coś ciekawego. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością. I tak na kartkach można było zobaczyć m.in. zająca, kota, owieczkę, rybę, teatr, komin – liść, itd.

W czasie pogadanki dzieci udzieliły odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego czytamy książki?”. Olbrzymie zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła książka pt. „Kłopot”, z której dowiedzieliśmy się co można zrobić z plamy, która powstała na ulubionym obrusie mamy.

Trzecioklasiści mieli także możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą biblioteki, książkami rozwijającymi wyobraźnię i kreatywność, np. „Pora na potwora”, „Figle – migle”,  „Naciśnij mnie”, „Kolory”, „W podróży czas się nie dłuży”. Zajęcia te pokazały jak ogromną wyobraźnią wykazują się najmłodsi uczniowie, a także zachęciła do odwiedzania biblioteki.