Rewizyta uczestników Terapii Zajęciowej z ELREMETU w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej

W dniu 9.01.2018 roku osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami na zaproszenie p. Marzeny Chmiel i p. Marii Łukaszuk przybyli z rewizytą do biblioteki szkolnej. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem biblioteki, oglądaniem regałów z książkami oraz zaplecza i prezentacją elektronicznego wypożyczania książek czytelnikom.

Uczestnicy zostali zaproszeni do stołu i wspólnego zaśpiewania kolęd prezentowanych na dużym ekranie za pomocą rzutnika multimedialnego Następnie rozdano książki Marii Kownackiej i zaproszono do wysłuchania opowiadania „Kukuryku na ręczniku”. Słuchacze wyciągnęli poprawne wnioski dotyczące higieny osobistej i obiecali zastosować w życiu codziennym. Przerywnikiem zajęć była piękna zabawa ruchowa pt. „Moja okrągła buzia”. Kolejnym punktem było zwiedzanie drugiego pomieszczenia bibliotecznego w części gimnazjalnej. Pani Urszula Szafrańska-Daniluk zapoznała z działalnością i funkcjonowaniem biblioteki dla starszych uczniów. Goście wrócili do biblioteki szkoły podstawowej i odbył się poczęstunek. Na koniec podsumowaliśmy wspólne spotkanie i powtórzyliśmy wnioski. Wszyscy otrzymali upominki i zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia. Rozpoczęta współpraca będzie kontynuowana.