Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół w Dołdze

Biblioteka Zespołu Szkół w Dołdze aktywnie uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W pierwszym tygodniu października wykonano gazetki oraz ogłoszono program obchodów MMBS i zaplanowane konkursy. W drugim tygodniu odbył się Konkurs Kaligrafii, w którym udział wzięło 21 uczniów. W trzecim tygodniu zakończył się konkurs plastyczny ,,Mój ulubiony bohater książkowy", na który wpłynęło 6 prac. W ostatnim tygodniu zaprezentowano wyniki konkursów oraz wyróżnione prace na tablicach i gazetkach.

Przez cały miesiąc czytelnicy mogli spędzać czas w bibliotece, nie tylko na czytaniu książek, ale też kolorując obrazki. Barwne kolorowanki zostały zaprezentowane na wystawie w sali nr 30. Uczniowie wypożyczający książki otrzymywali naklejki z postaciami z bajek.

Miesiąc październik upłynął w naszej bibliotece w miłej atmosferze a wielu uczniów bardzo polubiło to wyjątkowe miejsce. Mamy nadzieję, że to październikowe święto przedłuży się na kolejne tygodnie i miesiące.

A oto wyniki poszczególnych konkursów:

KONKURS KALIGRAFII

Gimnazjum:
I miejsce – Agnieszka Melaniuk kl. III
II miejsce – Amelia Matejuk kl. II
III miejsce – Karolina Małachwiejczyk kl. II

Wyróżnienie – Agnieszka Żywicka kl. II
Wyróżnienie – Marta Jakubowicz kl. III

Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Julia Stefaniuk kl. VI
II miejsce – Marta Łukaszuk kl. IV
III miejsce – Jagoda Kulik kl. IV