Nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej na spotkaniu z uczestnikami terapii zajęciowej

W dniu 25.10.2017 roku na zaproszenie p. Anny Kozieradzkiej – nauczyciela doradcy zawodowego, nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej - Marzena Chmiel i Maria Łukaszuk przeprowadzili zajęcia biblioteczne dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Elremet” w Białej Podlaskiej. Tematem zajęć było: Poznanie zawodu nauczyciela bibliotekarza.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia się i ukazania etapów edukacyjnych w celu zdobycia zawodu nauczyciela bibliotekarza. Następnie wspólnie z uczestnikami szukano odpowiedzi na pytania:
-Czym zajmuje się bibliotekarz?
-Jakie są rodzaje książek w bibliotece?
-Jakie są rodzaje bibliotek?
-Czy warto czytać książki?
Uczestnicy chętnie i aktywnie odpowiadali na postawione pytania i dochodzili do bardzo ważnych wniosków np. jak bardzo ważne jest czytanie książek?
Podsumowując spotkanie odczytany został wiersz pt.„Książki i my” zachęcający do odwiedzania bibliotek, wypożyczania książek i czytania.
Wszyscy uczestnicy za aktywny udział otrzymali na pamiątkę zakładki i plany zajęć. Spotkanie upłynęło w miłej i życzliwej atmosferze, a uczestnicy wyrazili chęć odwiedzenia biblioteki szkolnej w Zespole Szkół.