„Stanisław Wyspiański - poeta, malarz, dramaturg” - wystawa w czytelni biblioteki szkolnej II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej

Wystawa Stanisław Wyspiański - poeta, malarz, dramaturg wpisuje się w obchody 110 śmierci Stanisława Wyspiańskiego.

Wyspiański należał do najbardziej wszechstronnych artystów swojej epoki. Malował portrety (przyjaciół, dzieci i autoportrety), pejzaże, rośliny, a nawet zilustrował „Iliadę”. Zajmował się grafiką wydawniczą, projektował witraże i wnętrza, dekoracje i kostiumy teatralne. Interesował się sztuką użytkową.

Różnorodnością odznacza się również jego dorobek dramaturgiczny. Oprócz dramatów poetyckich tworzył sztuki współczesne i historyczne. W dramaturgii szczególne znaczenie zajmuje „Wesele”.

Na wystawie prezentowane są reprodukcje portretów, projekty witraży, publikacje
o twórczości poety, dramaty Stanisława Wyspiańskiego oraz prace uczniów dotyczące twórczości poety.

Dzięki przygotowanej wystawie i lekcji tematycznej prowadzonej przez nauczycieli bibliotekarzy uczniowie mogą lepiej poznać postać Stanisława Wyspiańskiego.

Copyright © 2017 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.