Akcja czytelnicza „Upoluj swoją książkę” w bibliotece II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej

Szkoła bierze udział w pilotażowym projekcie „Upoluj swoją książkę”. Projekt będzie realizowany od 2 do 30 listopada 2017 roku.  Projekt umożliwia czytanie za darmo 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.  W szkole zostaną rozmieszczone plakaty informujące o akcji a na nich kod QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona i pobraniu darmowej aplikacji Woblink.com otrzymacie darmowy dostęp do półek z książkami w formie e-booków i audiobooków.

Na najbardziej aktywne szkoły promujące czytanie czekają nagrody.  Koordynatorem akcji jest biblioteka szkolna II LO.

Czytajcie i polecajcie książki innym.  Miłych wrażeń

1000 szkół w całej Polsce weźmie udział w Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków.

2 listopada wystartuje pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Książkę będzie można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów, którzy przez cały listopad będą zachęcali do czytania w swoich szkołach. (W naszej szkole biblioteka szkolna).

Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.

W tym roku akcja obejmie blisko 500 miast i miejscowości. Udostępnione zostaną kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. Zeszłoroczna edycja  zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej.

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Lista dostępnych książek:
1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
3. Gregory David Roberts „Shantaram”
4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
5. Anna Kamińska „Wanda”
6. Jakub Małecki „Ślady”
7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”

Copyright © 2017 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.