Wystawki w bibliotece szkolnej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej

W II semestrze (luty-marzec) zachęcano młodzież do sięgnięcia po książki Małgorzaty Musierowicz z cyklu „Jeżycjada”, czemu służyło wyeksponowanie książek na wystawce oraz przygotowanie informacji o kolejnych tytułach serii i  losach rodziny Borejków mieszkającej w dzielnicy Jeżyce w Poznaniu. Nazwę cyklu wymyślił prof. Zbigniew Raszewski , wielbiciel serii i przyjaciel autorki, żartobliwie nawiązując do Iliady Homera.

2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przygotowano ekspozycję „Rośnijmy z książką” . Hasło zaczerpnięto z przesłania  do młodych czytelników  napisanego przez Sergieja Machotina - autora książek dla dzieci i młodzieży oraz prowadzącego programy dla dzieci w Radio Russia.

Święto obchodzone jest w dniu urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Co roku gospodarzem obchodów jest inny kraj, a związani z nim autorzy tworzą na tę okazję specjalne przesłanie i plakat będący jego graficzną ilustracją. W tym roku Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) ustanowiła gospodarzem Rosję.

W kwietniu i maju w związku z obchodami Roku Błogosławionego Honorata Koźmińskiego można było w bibliotece obejrzeć wystawkę, na której wyeksponowano prace plastyczne uczennic, wyróżnione w konkursie plastycznym zorganizowanym przez nauczycielkę religii p. B. Wysokińską.

W kwietniu przygotowano też wystawkę oraz prezentację na stronę szkoły o nowościach zakupionych do biblioteki szkolnej. Zakupu dokonano w Wydawnictwie Literatura, wykorzystując rabat otrzymany na konferencji „II Bialskich Spotkań Nauczycieli Bibliotekarzy”.

W maju zorganizowano trzecią w bieżącym roku szkolnym autorską wystawkę prac plastycznych. Tym razem swoje umiejętności zaprezentowała uczennica klasy I c – Wiktoria Antonowicz. Wystawka prezentuje różnorodne prace wykonane różnymi technikami. Wiktoria rozwija swoją pasję uczęszczając na zajęcia plastyczne w BCK.

Copyright © 2017 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.