Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej na spotkaniu z Pawłem Beręsewiczem

Uczniowie kl. Va mieli możliwość  18 maja 2017 r.  spotkania z Pawłem Beręsewiczem w Bibliotece Barwnej.

Paweł Beręsewicz ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im. Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Początkowo współpracował z wydawnictwem Skrzat, następnie również z łódzkim wydawnictwem Literatura. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.

Autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży okazał się człowiekiem mającym dystans do siebie i wielkie poczucie humoru. Potrafił fantastycznie skupić uwagę młodych ludzi – niekoniecznie czytelników – na tematach związanych z książką. Pan Beręsewicz, z pasją przeprowadzając wywiady z nastolatkami, w nietuzinkowy sposób zachęcił do tego, by sięgnąć po jego książkę – kryminał, romans lub powieści bliskie zagorzałym piłkarzom czy dążącym do zdobycia wielkiej kasy. Pewne jest, że po tak miłym i wartościowym spotkaniu przybędzie wielu czytelników.

Copyright © 2017 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.