Inauguracja Bialskiej BiblioGratki

W dniu 4 kwietnia 2014 r. odbyła się inauguracja Bialskiej BiblioGratki - Portalu Bibliotek Szkolnych Białej Podlaskiej i Powiatu Bialskiego, utworzonego i prowadzonego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Bialska BiblioGratka to swego rodzaju sieć współpracy nauczycieli bibliotekarzy, jak też możliwość promowania wszelkich inicjatyw bibliotecznych i szkolnych. Celem twórców Bialskiej BiblioGratki jest pokazanie jak wiele dzieje się w bibliotekach szkolnych, jak ważną rolę spełniają one w życiu każdej szkoły. Jest to także miejsce umożliwiające wymianę informacji i doświadczeń, dzielenia się dobrą praktyką.

Bibliotekarze znajdą tu szereg praktycznych informacji z zakresu organizacji pracy w bibliotece szkolnej, prawa bibliotecznego, awansu zawodowego, organizowanych szkoleń i konferencji. Nowy portal to jedna z wielu form wspomagania, jakie Biblioteka Pedagogiczna proponuje szkołom i placówkom oświatowym. Nasz portal jest pierwszą tego typu inicjatywą w woj. lubelskim, a także jedną z pierwszych w kraju.
W uroczystym otwarciu Bialskiej BiblioGratki uczestniczyli zaproszeni goście: Andrzej Czapski - Prezydent Miasta Biała Podlaska, który od lat wspiera działania biblioteki, Maciej Dąbrowski z Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, Anna Kaliszuk - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Anna Żytkowska - zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji. Obecni byli dyrektorzy szkół z Białej Podlaskiej oraz z powiatu bialskiego: Mariola Petru dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej, Grażyna Jasińska- Pykało dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kajetana Sawczuka w Komarnie Kolonii, Anna Filipiuk dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, Daniel Sikona dyrektor ZSZ nr 2 im. F.Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek: Jadwiga  Romaniuk kierownik LSCDN Oddział w Białej Podlaskiej, Teresa Stasiuk-Karaś dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, Bogumiła Zieńczuk dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Na spotkanie przybyli nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych, adresaci Bialskiej BiblioGratki, których biblioteka wspiera od lat organizując spotkania zespołu samokształceniowego. Wykład nt. Roli bibliotek pedagogicznych we wspomaganiu szkół i placówek oświatowych przedstawiła Marianna Hajdukiewicz z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Bialską BiblioGratkę zaprezentowała Krystyna Orluk nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej, wskazując na sposób, w jaki biblioteka szkolna może przystąpić do nowego portalu. Spotkanie przy kawie kończące inaugurację było okazją do rozmów i wymiany spostrzeżeń. Zapraszamy biblioteki szkolne do współtworzenia Bialskiej BiblioGratki, zapewniając jednocześnie, że dołożymy starań, by nowy portal był inspiracją do pracy i podejmowania nowych wyzwań.

Listy gratulacyjne

Marszałek Województwa Lubelskiego

Sekretarz Stanu MEN Tadeusz Sławecki

Lubelski Kurator Oświaty

Szkoła Podstawowa nr 4 im. K. Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej

Zespół Szkół w Łomazach

O Bialskiej BiblioGratce w mediach:

Radio Biper

Dziennik Wschodni

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Copyright © 2017 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.