"Jak nie czytam, jak czytam" – czytanie na trawie w Zespole Szkół w Dołdze

2 czerwca 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Dołdze wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej Jak nie czytam, jak czytam.

Czytaj więcej...

Takiej nocy jeszcze nie było… w Zespole Szkół w Łomazach

W nocy z  piątku na sobotę (2-3 czerwca) w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, szkoła zamieniła się w zakład karny, po którym buszowali więźniowie i policjanci. To efekt Kryminalnej Nocy w Bibliotece zorganizowanej przez panie bibliotekarki Dorotę Łaską i Elżbietę Kapłan, a skierowanej do uczniów klas szóstych.

Czytaj więcej...

Wystawki w bibliotece szkolnej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej

W II semestrze (luty-marzec) zachęcano młodzież do sięgnięcia po książki Małgorzaty Musierowicz z cyklu „Jeżycjada”, czemu służyło wyeksponowanie książek na wystawce oraz przygotowanie informacji o kolejnych tytułach serii i  losach rodziny Borejków mieszkającej w dzielnicy Jeżyce w Poznaniu. Nazwę cyklu wymyślił prof. Zbigniew Raszewski , wielbiciel serii i przyjaciel autorki, żartobliwie nawiązując do Iliady Homera.

Czytaj więcej...

Aktyw biblioteczny ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 24.05.2017 r. aktyw biblioteczny z biblioteki szkolnej pod opieką p. Marii Łukaszuk wybrał się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci obejrzały piękną wystawę Astrid Lindgren - barwy świata dzieciństwa zaprezentowaną przez jedną z pań bibliotekarek i poznały niezwykły życiorys autorki wielu bardzo ciekawych i znanych dzieciom książek.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011.
Powered by Joomla 1.7 Templates